27.7.2018 POZOROVÁNÍ ÚPLNÉHO ZATMĚNÍ MĚSÍCE A ÚPLŇKU, DEGUSTACE ČAJŮ A SPOLEČNÁ MEDITACE

Dnes večer nás čeká venku na letní terase naprosto skvělý a výjimečný program:

  • srážíme se od 20:20 hod, a pak:
  • pozorování nejdelšího úplného zatmění a úplňku (od 20:24)
  • ve 21:21 hod první ochutnávka lisovaného útesového wulongu Wu Yi Yancha Zhuan 2006
  • společná meditace „Tolerance a vděčnosti“ během kulminace úplňku ve 22:22!! (význam těchto čísel asi není potřeba vysvětlovat, nicméně kdo se chce pobavit ezoterikou, tak například zde)
  • ve 22:22 podáváme meditační čaj – ochutnávka našeho prvního lisovaného čaje Full Moon 2014, lisovaného za červencového úplňku léta 2014!!!!!! (Liu Bao). Poslední exemplář!
  • ve 23:23 hod se plni dojmů, načerpané energie, klidu, harmonie, zatmění (opak osvícení) a plni kofeinu z hromady vypitých čajů rozcházíme k domovům, abychom pak mohli bdít, dokud čaj nepřestane účinkovat 😀 😀

A teď podrobněji:

Dnes budeme svědky nejočekávanějšího měsíčního zatmění celého desetiletí. Jde o první úplné zatmění viditelné v České republice po dlouhých 3 letech, nicméně jeho hlavní výsadou bude průchod Měsíce geometrickým středem zemského stínu. Poslední takové „středové“ zatmění nastalo v červnu 2011, další bude až v červnu 2029. Navíc nastane úplněk, a to ve fázi maximálního zatmění, přesně ve 22:22.

Degustace čajů:

Po delší době otevřu tajné rezervy, tentokrát dva naprosté unikáty. Jednak dar od přítele Jakuba Zemana, lisovaný útesový wulong Wu Yi Yancha Zhuan 2006. Jak rád a často Jakub říká, život je příliš krátký na to, abychom pili špatné čaje. Rád se mnoha nálevy podělím.

Druhá perla je poslední kousek z našeho prvního lisování čajů, lisované Liu Bao červenec 2014, kdy na mé otravné naléhání Petr Sič nalisoval naprosto netradiční tvar – koule ve tvaru měsíce v úplňku.

Dodnes nechápu, proč mne v tehdejším zoufalství při vymýšlení názvu čajovny, nenapadlo propojení s Měsícem. Důvodů pro to s léty stále přibývá. Možná to časem přejmenujeme na Měsíční bránu, cože? 😀

Moje osobní pouto k Měsíci (aniž bych se toho dožadoval, ale jsem znamením Rak, takže úplněk… 🙂 ) mne tehdy vedlo k nápadu nalisovat pro naši čajovnu čajové „koláče“ ve tvaru Měsíce. Až později jsme (z důvodu lepšího procesu sušení) přešli na klasický placatý koláč u WinePueru. Ale Petr to tehdy bravurně zvládl a jeho osobní dopis s věšteckou vizí mám schovaný dodnes. Poslední kouli z této první edice budeme moct dnes ochutnat. Úplněk je úplněk, rád se podělím 🙂

 

Společná meditace:

Meditace samotná nebude nijak organizovaná a vedená, každý si udělá zásed a jeho délku podle své chuti a možností. Přesto věřím, že se nám podaří naladit na společnou vlnu a prožít si některé chvíle v tiché a společné harmonii. Kolem doby kulminace úplňku vám v tichosti naleju šálek Full Moonu, těm, kteří budou mít před sebou šáleček, abych vás, pokud budete zrovna ve svém nitru, nerušil.

Jen prosím obecně všechny, aby měli vypnuté mobily, nevyřizovali telefonické hovory, prostě jako v každé čajovně. Ale klidné, tiché hovory mezi sebou jsou podle mne OK, při správné meditaci nedáváme pozornost nejen myšlenkám, ale ani okolním zvukům.

Těším se, čaj a úplněk s vámi 🙂

Tom

0
0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.