MÍSTO PRO CVIČENÍ, VZDĚLÁVÁNÍ A ODPOČINEK

7.4.2019 FILMOVÁ NEDĚLE – 10X AKIRA KUROSAWA: AME AGARU (PO DEŠTI)

Moje srdcovka! Pro mne nejkrásnější a nejpůsobivější film s touto tematikou. Žádné výpravné tisícihlavé velkoscény, nebo okázalé kulisy paláců. Naopak komorní příběh plný lidskosti, laskavosti a moudrosti, krásná příroda. Ale nic unylého, v žádném případě filmu nechybí spád a dramatičnost.

Filmová neděle 7.4.2019 | začátek promítání v 19:00 hod | členský příspěvek: dej si čaj | přijďte prosím v předstihu

Pozitivní příběh o jednom poctivém, čestném a lidumilném samurajovi, kterému právě jeho slušnost a mírumilovnost způsobuje nemalé potíže. Příběh rónina, který hledá práci bojovníka a nakonec nachází duševní klid poutníka.

Bojové scény, které jsou všehovšudy pouze tři, trvají krátce a jsou Mistrovské! Dobrého pomálu. O to víc si je člověk zapamatuje.

Uvedení v této sérii je malinko zavádějící, protože to Kurosawa nerežíroval, ale pouze napsal scénář. Zemřel totiž krátce po jeho dokončení.

Poradcem pro bojové scény byl sensei Risuke Otake, představitel Tenshin Shōden Katori Shintō-ryū, což je jedno z nejstarších existujících japonských bojových umění, založené v 15. století. V roce 1960 bylo škole jako první v historii uděleno označení „Nedotknutelné kulturní dědictví“ (Intangible Cultural Asset) pro bojová umění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *