MÍSTO PRO CVIČENÍ, VZDĚLÁVÁNÍ A ODPOČINEK

Světlana Zrůcká

Svetlana ZruckaKundalini jógu cvičím asi čtyři roky. Opravdu pravidelně a plně se jí věnuji asi 3 roky.

Je velmi inspirující provádět žáky tímto světem a vidět, jak postupem času rozkvétají. Protože kundalini jóga není jen o těle, ale propojuje ho i s myslí a srdcem.
Je jedno co Vás přivede, jestli „jen“ potřeba protáhnout se nebo zklidnit mysl. Důležitá je zkušenost.
Vydržte – tak totiž zní mantra pro věk Vodnáře

Světlana Zrůcká

 

Cvičíme každý čtvrtek | 17:30 – 19:00 hod | sál Kulatá brána | vezměte si podložku na cvičení, pokrývku hlavy (šátek na meditaci), popřípadě deku na zakrytí při relaxaci |

Kundalini jóga je nejefektivnější a nejúplnější ze všech jóg. Prastará a velmi efektivní metoda k naplnění života je kundalini jóga podle Jogína Bhajana, která nám umožní se napojit a využít kreativní sílu k posílení tvořivosti, vědomí a k nastartování léčebných procesů v těle. Tato síla (shakti) je zobrazována jako had svinutý u kořene páteře. Po jejím probuzení stoupá, dokud se nepropojí s univerzální energií (prána) a přitom u jedince aktivuje zmiňované kvality.

Při praktikování této jógy pracujeme s pozicemi (ásány), se speciálními technikami dechu (pranayama), s pozicemi prstů a rukou (mudry), s tělesnými uzávěry (bhandas). Dále zpíváme mantry a meditujeme. Speciálně poskládané dohromady vytvářejí kryiu, jejíž výsledný efekt je silnější a účinnější, než součet jednotlivých účinků praktikovaných cviků.